Office 365

Využitie účtu Office 365

Elektronická komunikácia medzi vyučujúcimi, resp. ostatnými zamestnancami fakulty a študentmi sa uskutočňuje výhradne prostredníctvom univerzitných e-mailov a aplikácie Teams. Je potrebné, aby ste ich sledovali.

Prístup do účtu Office 365

Študentské e-mailové účty majú tvar meno.priezvisko@student.tnuni.sk
Novovytvorené heslá majú tvar: Tn0000000000 kde nuly sú rodné číslo uvedené v systéme AiS2.
Heslo si môžete zmeniť pomocou tejto stránky.

Študentom zapísaným až po začiatku akademického roka sú nové účty zriaďované v približne týždňových intervaloch. O zriadení účtu obdržíte informáciu na Váš súkromný e-mail uvedený v aise. To že adresu vidíte v aise neznamená že je hneď po zápise vytvorená.

Je vhodné naviazať si na účet inú e-mailovú adresu, alebo telefónne číslo pre jednoduchú obnovu hesla bez nutnosti kontaktovania správcu. Po úspešnom prihlásení sa do účtu spravíte tak na stránke https://aka.ms/sspr 

Ako začať

Do svojho účtu sa prihlásite prostredníctvom stránky https://www.office.com, kde máte študentskú licenciu, takže môžete používať webový balíček Office 365, OneDrive aplikáciu, Microsoft Teams a mnoho iného. Ku väčšine aplikáciam existuje aj mobilná verzia. (Ak nechcete manuálne kontrolovať ďalší e-mailový účet, odporúčame nainštalovať si Outlook aj Teams pre mobil a o nových e-mailoch budete dostávať notifikácie.)

Nefunkčné prihlásenie

V prípade ak Vám nejde prihlásenie, je možné že napríklad máte menovca. Preto skúste meno.priezvisko1@student.tnuni.sk. V prípade ak máte viac mien/priezvisk, použite vždy prvé v poradí. Vašu pridelenú e-mailovú adresu si viete pozrieť v systéme AiS2 v osobných údajoch. Ak budete mať s prihlásením aj napriek tomu problém, napíšte na roman.minaroviech@tnuni.sk a s popisom problému uveďte aj Vaše ID.

Návody

ŠTÚDIUM