Návšteva OSN vo Viedni

Dátum uverejnenia: 11.03.2019

Dňa 07. 03. 2019 sa študenti prvého a druhého ročníka II. stupňa v odbore Ľudské zdroje a personálny manažment zúčastnili odbornej exkurzie vo Viedni. Navštívili jedno zo štyroch ústredí Organizácie spojených národov (OSN), kde absolvovali prehliadku a odbornú prednášku z personálneho manažmentu. Zaujímavý deň zakončili prehliadkou historického centra Viedne.

Návšteva OSN vo Viedni očami študentov

Dňa 07. 03. 2019 sme sa ako študenti štvrtého a piateho ročníka FSEV TNUNI zúčastnili exkurzie vo Viedni a navštívili jedno zo štyroch ústredí Organizácie spojených národov (OSN).

Pri vstupe na medzinárodné územie sme sa museli podrobiť dôkladnej bezpečnostnej kontrole. Po prechode vstupnou bránou nás rozdelili na dve skupiny a sprievodkyne nás v anglickom jazyku oboznámili s históriou OSN. Počas pestrej prehliadky sústavy budou nám boli priblížené činnosti OSN, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života, napr. činnosť a správa satelitov, bez ktorých by sme nemohli využívať internet či mobilné telefóny, časť zaoberajúcu sa kontrolou dovážaných komodít z krajín tretieho sveta (káva, kakao a pod.), využívaním rádioaktívneho žiarenia v medicíne či potravinárstve, videli sme medailu a diplom Nobelovej ceny a iné. V rokovacej sále sme mali možnosť pozorovať prácu diplomatov a zástupcov 193 členských krajín na konferencii zameranej na inkluzívny a trvalo udržateľný priemyselný rozvoj, ale aj dôležitosť práce tlmočníkov v hlavných rokovacích jazykoch. Sprievodkyne ochotne zodpovedali všetky naše zvedavé otázky. Posledným bodom prehliadky bola prednáška v konferenčnej miestnosti s odborníčkami v oblasti personálneho manažmentu, ktoré s nami prebrali problematiku prijímacích pohovorov, správneho písania životopisu, ako aj motivačných listov. Venovali sa chybám, ktoré robia uchádzači o zamestnanie najčastejšie. Prostredníctvom prezentácie nám boli predstavené možnosti stáži a dobrovoľníckej činnosti, o ktoré sa môžeme uchádzať, a tak sa podieľať na realizácii projektov na medzinárodnej úrovni.

Budova pre viac ako 4000 zamestnancov na nás pôsobila veľkolepo, preto sme svoj čas pred odchodom venovali fotografovaniu. Po zážitku v OSN sme sa presunuli na Mariahilfer Straße, ktorá je považovaná za klenot Viedne. Svoj voľný čas sme využili na návštevu múzeí, kultúrnych pamiatok a ochutnávke miestnych špecialít.

Po tomto príjemne strávenom ale náročnom dni sme sa vo večerných hodinách vrátili do Trenčína obohatení o nové skúsenosti a vedomosti.

Milada Smreková a Soňa Strapáčová

Návrat na aktuality
AIS E-learning Webmail Kontakty Strava
Kalendár podujatí
uplynulé November - 2019 nasledovné
Po Ut St Št Pi So Ne
  01 02 03
04 05
06
07 08 09 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20
21
22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Streda, 06. november 2019
10:00 - Poznanie a myslenie v období globalizácie
Katedra ekonómie a ekonomiky si Vás v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku dovoľuje pozvať na prednášku prof. Dr. Štefana Volnera, CSc...
Štvrtok, 21. november 2019
08:00 - VPLYV INDUSTRY 4.0 NA TVORBU PRACOVNÝCH MIEST
Dňa 21. novembera 2019 sa uskutoční konferencia, ktorej cieľom je stanoviť základné otázky pre nezávislý základný výskum, ktorý bude realizovaný v rámci projektu VEGA, realizovaný ...