Nové trendy riadenia ľudských zdrojov v kontexte globálnych výziev 21.storočia
Grantová agentúra: APVV
Evidenčné číslo projektu: VV-MVP-24-0299
Doba riešenia projektu: 2025 - 2028
Zodpovedný riešiteľ : Ing. Martin Šrámka, PhD.
Anotácia projektu: Svet aktuálne čelí bezprecedentným výzvam a dynamickým zmenám, ktoré kladú na riadenie ľudských zdrojov nové požiadavky. Môžeme sem zaradiť technologický pokrok, s tým súvisiace zavádzanie umelej inteligencie, štrukturálne zmeny na trhu práce ako demografický vývoj, generačné výmeny a stále intenzívnejšia pracovná migrácia, ďalej ekonomická nestabilita, klimatické zmeny, udržateľný rozvoj, či globalizácia. Tradičné prístupy už nemusia stačiť na zvládnutie týchto výziev a na zaistenie konkurencieschopnosti organizácií v dynamickom a neistom prostredí. Cieľom projektu je identifikovať kľúčové faktory, ktoré ovplyvňujú riadenie ľudských zdrojov v kontexte globálnych výziev 21. storočia, a vypracovať praktické a aplikovateľné odporúčania pre firmy, ako na tieto výzvy efektívne reagovať. Významnosť projektu je založená na odlišnosti od bežných prístupov k výskumu riadenia ľudských zdrojov, pretože sa nesústreďuje len na jednu konkrétnu oblasť alebo problém. Ambíciou je poskytnúť ucelený pohľad na to, ako globálne výzvy21. storočia ovplyvňujú jednotlivé aspekty riadenia ľudských zdrojov. Účelom bude premostiť túto medzeru v súčasnom výskume tým, že sa budeme venovať širokej škále tém a problémov, od makroekonomických zmien, technologického pokroku, zavádzaniu umelej inteligencie, až po demografické zmeny s tým súvisiace starnutie populácie a generačným výmenám na trhu práce. Týmto prístupom projekt prinesie holistický pohľad na riadenie ľudských zdrojov v kontexte identifikovaných výziev.
Kvantifikácia socio-ekonomických ukazovateľov a efektov v riadení zdravotnej a sociálnej politiky marginalizovaných komunít
Grantová agentúra: APVV
Evidenčné číslo projektu: APVV-23-0319
Doba riešenia projektu: 2024 - 2027
Zodpovedný riešiteľ za FSEV: prof. PhDr. Zoltán Rózsa, PhD. – FSEV ako spoluriešiteľ
Anotácia projektu: Úroveň zdravia v krajinách EÚ sa v posledných rokoch neustále zlepšuje. Predlžuje sa dĺžka života v krajinách, pričom medzi krajinami, ako aj vo vnútri krajín sa neustále prehlbujú rozdiely v oblasti zdravia. Slovensko je jednou z krajín výrazne zaťažených problémom nerovnosti v oblasti zdravia, týkajúceho sa predovš etkým minoritných skupín obyvateľov žijúcich v oblastiach s koncentrovanou chudobou. Aj napriek snahám inštitúcií riešiť tento problém doposiaľ neexistuje na Slovensku komplexná analýza, ktorá by explicitne kvantifikovala zdravie a jeho signifikantné determinanty obyvateľov v segregovaných a marginalizovaných komunitách s dopadmi na tvorbu politík. Hlavným cieľom projektu je na základe výsledkov zrealizovaného primárneho výskumu navrhnúť komplexný viacdimenzionálny systém umožňujúci kvantifikáciu vývoja metrík natality, morbidity a mortality v segregovaných a marginalizovaných komunitách a definovať ich význam v stabilizačných a regulačných mechanizmoch zdravotnej a sociálnej politiky Slovenska. Návrh koncepcií a politík v oblasti zdravotno-sociálnej bude vychádzať z komplexnosti a vzájomnej prepojenosti príčin súčasného stavu a systematického riešenia viacerých vzájomne prepojených problémov a kvantifikácie viacdimenzionálnych kauzálnych súvislostí determinantov zdravia. Bez ich pochopenia, dôkladných analýz umožňujúcich realizáciu kvantitatívnych a kvalitatívnych analýz, ich prepojenia s doterajšou štátnou sociálnou a zdravotnou politikou a jej stratégiami nie je možné riešiť stále viac gradujúce urgentné problémy zdravia obyvateľov segregovaných a marginalizovaných komunít, ktoré majú výrazný negatívny vplyv aj na majoritnú populáciu Slovenska.
Aplikácia princípov cirkulárnej ekonomiky do tvorby circular business modelov vo výrobných a nevýrobných sektoroch v podmienkach Slovenska a tvorba nových výkonnostných metrík na identifikáciu a kvantifikáciu efektov cirkulárnej ekonomiky
Grantová agentúra: APVV
Evidenčné číslo projektu: APVV-23-0562
Doba riešenia projektu: 2024 - 2027
Zodpovedný riešiteľ: prof. PhDr. Zoltán Rózsa, PhD.
Anotácia projektu: Hlavným cieľom projektu je vytvorenie inovačných kompozitných modelov na kvantifikáciu a hodnotenie potenciálu rozvoja obehovej ekonomiky prostredníctvom circular business modelov vo vybraných výrobných a nevýrobných sektoroch v podmienkach Slovenska. Circular business modely môžu byť účinným nástrojom na riešenie pretrvávajúcich ekologických problémov. Aj keď záujem o potenciál circular business modelov silne narastá, doposiaľ sú nedostatočne preskúmané prepojenia medzi organizačnými rozmermi firiem a inovačnými procesmi business modelov. Výsledky projektu umožnia vytvorenie podporného mechanizmu pre efektívnejšiu implementáciu princípov cirkulárnej ekonomiky do procesov riadenia firiem vo vybraných sektoroch a identifikovať najdôležitejšie faktory ich účinného rozvoja, bariéry, ako aj potenciálne ekonomické aj neekonomické efekty a optimálne spôsoby ich kvantifikácie.
Teoretický model ESG v segmente MSP v krajinách V4
Grantová agentúra: VEGA
Evidenčné číslo projektu: 1/0109/25
Doba riešenia projektu: 2025-2027
Zodpovedný riešiteľ: prof. Ing. Jaroslav Belás, PhD.
Anotácia projektu: Koncept ESG (skratka z anglických slov Environmental, Social, and Governance) predstavuje významnú oblasť v rámci legislatívnych a výkonných aktivít v Európskej únií, ktoré sú zamerané na udržateľný ekonomický rast. Smernice Európskeho parlamentu určujú veľkým podnikom a malým a stredným firmám (MSP), ktoré sú kótované na burze povinnosť vykazovať metriky ESG. V kontexte výrazného spoločenského tlaku na zabezpečenie kvalitného života pre budúce generácie možno očakávať, že ESG bude záväzné aj pre ostatné MSP. Možno predpokladať, že implementácia ESG v segmente MSP bude prebiehať postupne s potrebou nájsť vhodné motivačné faktory a s cieľom získať podporu týchto firiem. Vedecký projekt je zameraný na výskum postojov MSP v krajinách Vyšehradskej štvorky (V4). Výsledky projektu preukážu významné faktory, ktoré formujú metriky ESG v segmente MSP, intenzitu postojov MSP, kritické miesta vo vnímaní a akceptácií konceptu ESG, čo umožní viesť jasne zameranú spoločenskú diskusiu k tejto problematike.
Hodnotenie pracovného výkonu sestier prostredníctvom peer review v kontexte nových trendov v riadení ľudských zdrojov
Grantová agentúra: VEGA
Evidenčné číslo projektu: 1/0440/25
Doba riešenia projektu: 2025-2028
Zodpovedný riešiteľ: doc. Ing. Magdaléna Tupá, PhD.
Anotácia projektu: Výskumná úloha sa zaoberá skúmaním vzťahu medzi hodnotením pracovného výkonu sestier prostredníctvom nástroja peer review a kvalitou ošetrovateľskej starostlivosti v kontexte poskytovania zdravotníckych služieb. Predmetom zisťovania je taktiež analýza vplyvu vzájomného hodnotenia pracovného výkonu sestrami na rozvoj a kariérny rast, angažovanosť a odmeňovanie. Očakávaným prínosom pre vedu je vytvorenie funkčného modelu hodnotenia v ošetrovateľstve s dôrazom na zvyšovanie kvality poskytovaných zdravotníckych služieb a bezpečnosti pacienta. Zároveň bude mať pozitívny dopad na rozvoj klinických i riadiacich kompetencií sestier, zvýši možnosti ich kariérneho rastu a podporí ich angažovanosť. Prínos pre prax je v návrhu národného štandardizovaného nástroja pre peer review hodnotenie v ošetrovateľstve a overenie jeho použiteľnosti v praxi ako nástroja „best practicies“ riadenia ľudských zdrojov v zdravotníckych zariadeniach.
Výskum kľúčových determinantov ľudského kapitálu a ekonomického rastu v podmienkach rozvoja digitálnej ekonomiky
Grantová agentúra: VEGA
Evidenčné číslo projektu: 1/0448/24
Doba riešenia projektu: 2024 - 2026
Zodpovedný riešiteľ: Ing. Jana Masárová, PhD.
Anotácia projektu: Vedecký projekt je reflexiou na aktuálne trendy a potreby rozvoja digitálnej ekonomiky, ktorá prebieha v rámci stále aktuálnej koncepcie priemyslu 4.0. Digitálna ekonomika kladie stále vyššie nároky na kvalitu ľudského kapitálu, ktorú indikujú vedomosti, zručnosti a kompetencie zamestnancov. Uspokojenie nárokov na kvalitu ľudského kapitálu vyžaduje investície do formálneho, neformálneho vzdelávania a učenia sa. Investície do rozvoja ľudského kapitálu ovplyvňujú ekonomický rast, ktorý je jeden z hlavných ukazovateľov vyspelosti spoločnosti a je podmienený inovačnou výkonnosťou a konkurencieschopnosťou ekonomiky. Cieľom projektu je na základe zhodnotenia vývoja kľúčových faktorov prispievajúcich k rozvoju ľudského kapitálu navrhnúť vlastný index hodnotenia kvality ľudského kapitálu a s cieľom komplexnejšieho zhodnotenia jeho kvality a vplyvu na ekonomický rast a konkurencieschopnosť v prostredí digitálnej ekonomiky.
Právne, ekonomické a etické limity a výzvy umelej inteligencie pri riadení ľudských zdrojov
Grantová agentúra: VEGA
Evidenčné číslo projektu: 1/0369/24
Doba riešenia projektu: 2024 - 2026
Zodpovedný riešiteľ: JUDr. Andrej Poruban, PhD.
Anotácia projektu: Projekt vstupuje do takmer neprebádaných vôd novodobého fenoménu umelej inteligencie, ktorej systémy sa čoraz viac presadzujú v rôznych oblastiach vrátane riadenia ľudských zdrojov. Hlavnou zložkou výskumných aktivít je prísne vedecký pohľad na aktuálny stav problematiky v kontexte existujúcej právnej úpravy i regulácie pro futuro. Východiskom sú riziká a nové príležitosti, ktoré prináša automatizácia, najmä pri prijímaní osôb, prideľovaní úloh, rozhodovaní o povýšení či skončení pracovného pomeru. Systémy umelej inteligencie sa tiež používajú na monitorovanie a hodnotenie pracovného výkonu a spracúvajú obrovské množstvo osobných údajov. Je preto užitočné zamerať sa na ich vývoj a aplikáciu v rámci personálneho manažmentu. Výsledky projektu môžu viesť k zlepšeniu postavenia osobitnej skupiny dotknutých osôb, ktorými sú zamestnanci, pretože zložité algoritmy sú vo významnej miere spôsobilé negatívne ovplyvňovať ich živobytie a kariéru.
Smart riešenia a ich vplyv na sociálno-ekonomický rozvoj regiónov v kontexte Agendy 2030
Grantová agentúra: VEGA
Evidenčné číslo projektu: 1/0396/23
Doba riešenia projektu: 2023 - 2025
Zodpovedný riešiteľ: Ing. Eva Ivanová, CSc.
Anotácia projektu: Vedecký projekt reaguje na aktuálne trendy spoločenskej potreby a výziev týkajúcich sa sociálno-ekonomického rozvoja regiónov, a to identifikovaním miery zapojenia týchto jednotiek do konceptu Smart region v nadväznosti na zámery programu Agenda 2030. Pre tieto výzvy a zámery je spoločným menovateľom udržateľný rozvoj, ktorý je hnacou silou sociálno-ekonomickej transformácie regiónov v kontexte regionálnej politiky EÚ. Cieľom projektu je analýza úrovne implementácie konceptu Smart region a jeho dopad na sociálno-ekonomický rozvoj regiónov a hodnotenie plnenia cieľov Agendy 2030 na regionálnej úrovni. Výskumné aktivity budú smerovať nie len k identifikácii miery zapojenia, ale i k identifikácii bariér a potrieb vzťahujúcich sa na problematiku implementácie a rozvoja smart konceptu a programu udržateľného rozvoja vo vybraných regiónoch EÚ. Východisko budú tvoriť sekundárne dáta získané z dostupných národných a európskych databáz a údaje získané na základe vlastného empirického výskumu.
Stratégia rozvoja železničnej dopravy Slovenskej republiky do roku 2030
Grantová agentúra: APVV
Evidenčné číslo projektu: APVV-22-0524
Doba riešenia projektu: 2023 - 2026
Zodpovedný riešiteľ za FSEV: doc. PhDr. Zoltán Rózsa, PhD. – FSEV ako spoluriešiteľ
Anotácia projektu: V súčasnej dobe prechádza Slovenská republika procesom novelizácií zákonov a vyhlášok, ktorých cieľom, alebo súčasťou je bezbariérovosť, mobilita a prístupnosť budov a verejných priestranstiev. Tieto procesy sa dotýkajú všetkých rezortov a centrálnych orgánov štátnej správy, nakoľko ide o proces nastavenia legislatívy, nástrojov a financovania, systémov monitoringu a kontroly. Zosúladenie materiálov národného, rezortného aj nadnárodného dopadu je nevyhnutné a práve súčasná doba je aktuálna pre nastavenie tak dôležitej oblasti verejného záujmu, akou je železničná doprava. A toto je predpokladom pre nastavenie systému železničnej dopravy nielen pre krátkodobý horizont, ale najmenej pre strednodobé ciele a stratégiu s výhľadom do roku 2050. Všetky tieto procesy a postupy sú v súlade s materiálmi Vlády SR a opatreniami EÚ. Keďže Slovensko je súčasťou medzinárodnej železničnej siete, nastavenia, zosúladenia, príprava a prijatie zosúladených predpisov, zákonov a ďalších opatrení má priamy dopad na medzinárodnú železničnú osobnú dopravu. Základným cieľom projektu je vytvorenie systému pre bezpečnú a udržateľnú dopravu pre každého cestujúceho s dôrazom na prepravu cestujúcich s obmedzenou mobilitou a s obmedzeným prístupom k informáciám. Železničná doprava je oblasťou, ktorá prepraví za rok mnohonásobne vyšší počet cestujúcich, než je obyvateľov Slovenska. Cieľovou skupinou sú cestujúci s obmedzenou mobilitou a s obmedzeným prístupom k informáciám (1,2 miliónov obyvateľov v SR). Postupy, ktoré volíme pre dosiahnutie cieľov, výstupov a nastavenie projektu vychádzajú zo základných faktorov železničných spoločností, ktorých činnosť ovplyvňuje nielen infraštruktúru, ale aj prevádzku osobnej dopravy. Nastavenie projektu bude vychádzať zo súčasného aktuálneho prostredia zmien v oblasti bezbariérovosti, nakoľko SR prechádza zásadnými zmenami v tejto oblasti verejného záujmu.
Uplatňovanie koncepcie TBL v kontexte riadenia zelených startupov
Grantová agentúra: APVV
Evidenčné číslo projektu: SK-PL-23-0065
Doba riešenia projektu: 2024 - 2025
Zodpovedný riešiteľ za FSEV: doc. Ing. Katarína Havierniková, PhD.
Anotácia projektu: Na základe systematického prehľadu literatúry navrhovaný výskumný projekt vypĺňa teoretické a praktické medzery, nakoľko stále chýba tento druh prieskumu a podniky potrebujú pragmatický model implementácie TBL v riadení zelených (environmentálnych) startup-ov. Podľa paradigmy TBL by sa riadenie podniku malo merať v troch oblastiach, t. j. ekonomickej, environmentálnej kvalite a sociálnej spravodlivosti (Elkington 1998). TBL priamo súvisí s udržateľnosťou, ktorá je širším pojmom a zahŕňa napríklad koncepty sociálnej zodpovednosti podnikov, environmentálnej udržateľnosti alebo kvality života atď. TBL predstavuje na rozdiel od udržateľnosti ucelenú konštrukciu pozostávajúcu z troch línií (ekonomická, sociálna, environmentálna). Výskum sa uskutoční medzi začínajúcimi podnikmi pôsobiacimi v poľsko-slovenskom regióne. Vzhľadom na to, že v literatúre chýba jednotná definícia startupu, tento výskum v súlade s teóriou Blanka a Reisseho predpokladá, že za startup-y budú považované spoločnosti, ktoré pôsobia najviac dva roky, ponúkajú inovatívne riešenia a snažia sa o škálovateľný a replikovateľný obchodný model. Po vypracovaní prieskumného dotazníka sa uskutoční diagnostický prieskum s využitím metódy prieskumu a techniky elektronického prieskumu CSAQ s cieľom kvantitatívne overiť výskumný model.
Tvorba společné vzdělávací platformy s akcentem na zvýšení měkkých a odborných dovedností v oblasti lidských zdrojů a krizového managementu
Grantová agentúra: Interreg VI-A SK-CZ
Evidenčné číslo projektu: NFP403401DXS9
Doba riešenia projektu: 2025 - 2027
Zodpovedný riešiteľ za FSEV: doc. Ing. Adriana Grenčíková, PhD. – FSEV ako hlavný cezhraničný partner
Anotácia projektu:: Cieľom projektu bude vytvoriť spoločnú vzdelávaciu platformu v oblasti riadenia ľudských zdrojov a krízového riadenia. V súvislosti s rastúcimi potrebami v oblasti bezpečnosti a v kontexte migrácie v rámci cezhraničných regiónov, rastúceho počtu mimoriadnych udalostí a krízových situácií bude vytvorená vzdelávacia platforma v oblasti krízového manažmentu, bezpečnosti komunity a tiež v oblasti riadenia ľudských zdrojov, kde sa ukazuje, že znalosť mäkkých zručností je dôležitá pre dlhodobú udržateľnosť a správne fungovanie podnikov a služieb. Spolupráca bude zameraná na výmenu poznatkov, skúseností a zdieľanie vedomostí z jednej univerzity na druhú, kde výsledkom bude vytvorenie Centra vzdelávania ľudských zdrojov na FLKŘ, UTB v Zlíne (VP) a Centra krízového manažmentu na TnUAD v Trenčíne (HCP). Cieľovou skupinou projektu budú len vybraní Bc. a Mgr. študenti, ale aj ich akademickí pracovníci a potenciálne zamestnávatelia budúcich absolventov. Celkovo projekt posilní inštitucionálnu spoluprácu medzi partnermi a využije potenciál, ktorým už obe inštitúcie disponujú. Dôležitým aspektom žiadosti je skutočnosť, že oba cezhraničné regióny sú vzájomne prepojené nielen z hľadiska historických a kultúrnych tradícií, ale je potrebné pokračovať v spolupráci na vzdelávacej, ekonomickej a sociálnej úrovni, o to viac v dnešnom svete, kde sa kladie dôraz na zvyšovanie bezpečnosti, ktorá je prvoradá, a to nielen v daných inštitúciách.
How Generation Z perceives access to education and capacities in the V4 region
Grantová agentúra: Visegrad fund
Evidenčné číslo projektu: 22430220
Doba riešenia projektu: 2025 - 2026
Zodpovedný riešiteľ za FSEV: doc. Ing. Adriana Grenčíková, PhD.
Anotácia projektu:: Cieľom je vytvoriť platformu na výmenu poznatkov v oblasti vzdelávania generácie Z a možností riešenia kapacitnej krízy vo vzdelávaní. Na výskume bude spolupracovať celkovo 8 partnerov, pričom všetci zdôrazňujú dôležitosť prezentácie problematiky na danú tému. Prezentácia reálnych zistení a príkladov osvedčených postupov môže byť pre odborníkov v oblasti vzdelávania veľmi prínosná. Výmenu poznatkov na konferencii považujeme za kľúčovú nielen v akademickom prostredí. V tejto oblasti neexistujú príležitosti na porovnávanie a výmenu poznatkov. Doktorandi a mladí výskumníci sú základom pre naplnenie kapacít ľudských zdrojov na univerzitách, a preto považujeme ich účasť za kľúčovú. V krajinách V4 neexistuje jasná stratégia vzdelávania novej generácie a používajú sa zastarané metódy a postupy. Z tohto dôvodu je zapojenie celkovo 8 partnerov zo štyroch rôznych krajín kľúčové. Keďže si uvedomujeme rastúcu priepasť medzi očakávaniami technicky zdatnej generácie Z, ktorá chce flexibilné vzdelávanie zamerané na zručnosti a rigidnými štruktúrami súčasných vzdelávacích systémov krajín V4. Cieľom tohto projektu je preklenúť túto priepasť pomocou inovatívnych riešení vo vzdelávaní. Prínosy tohto projektu sú mnohostranné: zlepšenie prístupu k vzdelávaniu a rozvoj kapacít pre generáciu Z, podpora medzinárodnej spolupráce v tejto kľúčovej otázke, podpora inovácií vo vzdelávacích procesoch s cieľom lepšie slúžiť generácii Z, poskytovanie údajov tvorcom politík na prispôsobenie systému a v konečnom dôsledku posilnenie postavenia generácie Z pri formovaní budúcnosti vzdelávania krajín V4.
Implementácia nových požiadaviek trhu práce do vzdelávania personálnych manažérov v oblasti digitálnych zručností
Grantová agentúra: KEGA
Evidenčné číslo projektu: 007TnUAD-4/2025
Doba riešenia projektu: 2025 - 2027
Zodpovedný riešiteľ: RNDr. Dana Jašková, PhD.
Anotácia projektu: Jedným z cieľov vysokoškolského vzdelávania manažérov riadenia ľudských zdrojov je osvojenie si vedomostí a zručností v takej miere, aby absolventi ovládali špecifické ekonomické a manažérske postupy a súvislosti medzi nimi. S týmito zručnosťami a vedomosťami dokážu analyzovať problémy na makroekonomickej a mikroekonomickej úrovni, navrhovať a realizovať ich riešenia, hodnotiť dosahy ekonomických a manažérskych rozhodnutí, prezentovať výsledky analýz. Požiadavky trhu práce reflektujú zavádzanie nových technológií do podnikových procesov. Tieto kľúčové technologické zmeny (zahrňujúce aj digitálnu transformáciu) zvyšujú nároky na digitálne zručnosti pracovníkov. Koncept Business Intelligence (BI) súvisí s informačnými technológiami, metódami na zber, analýzu, a report podnikových údajov. Účelom BI systémov je podpora procesov rozhodovania a plánovania v rôznych oblastiach podnikového manažmentu, teda aj v procese riadenia ľudských zdrojov. Táto požiadavka je zahrnutá aj v inovovanom vzdelávaní manažérov riadenia ľudských zdrojov. Zámerom projektu je pripraviť nový komplexný e-learningový výukový kurz v systéme LMS (Learning Management System) Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment), pre získanie pokročilých zručností, pri aplikovaní prvkov konceptu BI v praxi manažéra riadenia ľudských zdrojov. Kurz bude podkladom pre syntézu získaných vedomostí študentov v študijnom programe Ľudské zdroje a personálny manažment a ich využitie v rôznych oblastiach praxi absolventa tohto študijného programu.
Vývoj inovatívneho mikrokvalifikačného programu celoživotného vzdelávania v oblasti ľudských zdrojov a personálneho manažmentu
Grantová agentúra: KEGA
Evidenčné číslo projektu: 009TnUAD-4/2025
Doba riešenia projektu: 2024 - 2026
Zodpovedný riešiteľ: prof. PhDr. Zoltán Rózsa, PhD.
Anotácia projektu: Rastúci dopyt po krátkodobom, flexibilnom a digitalizovanom celoživotnom vzdelávaní sa v posledných rokoch stal trendom nielen na Slovensku, ale aj v širšom medzinárodnom kontexte. Európsky program zručností, v reakcii na hlbokú a dlhodobú zmenu v prístupe k vzdelávaniu a profesijnému rozvoju, navrhuje implementáciu mikroosvedčení na podporu celoživotného vzdelávania, zvýšenie flexibility a priepustnosti vzdelávacích systémov a podporu inkluzívnych a inovatívnych vzdelávacích metód. Príprava uceleného inovatívneho vzdelávacieho programu založeného na mikrokvalifikáciach v slovenskom vysokoškolskom prostredí však predstavuje mnohé výzvy na ktoré projekt reaguje zvoleným cieľom, konkrétne vývojom inovatívneho mikrokvalifikačného programu celoživotného vzdelávania v oblasti ľudských zdrojov a personálneho manažmentu so zameraním na jeho integráciu s tradičným študijným programom, zabezpečenie jeho kvality, relevancie, dostupnosti a inkluzivity. Vychádzajúc z tematických oblastí na podávanie nových žiadostí o dotáciu na projekty KEGA je možné predložený zámer projektu primárne zaradiť do tematickej oblasti č. 3 „Obsahová integrácia a diverzifikácia vysokoškolského štúdia“ s obsahovým zameraním na výskum a edukačné aktivity orientované na tvorbu programov celoživotného vzdelávania. Okrem publikačných výstupov projekt vytvorí komparatívnu analýzu podobných mikrokvalifikačných študijných programov v EÚ, implementačnú príručku pre realizáciu mikrokvalifikačného programu celoživotného vzdelávania a študijné materiály, ktoré pokryjú kľúčové mikrokvalifikácie pre zainteresované strany. Výsledky projektu tak zlepšia prístup k vzdelávacím možnostiam pre širokú verejnosť, zvýšia zamestnateľnosť tým, že poskytnú konkrétne zručnosti a odborné znalosti vysoko žiadané na trhu práce. Prispejú k väčšej sociálnej inklúzii tým, že ponúknu príležitosti pre marginalizované skupiny a ľuďom zo socio-ekonomicky znevýhodnených pozícií.