Okolie a relaxácia

Vplyv Industry 4.0 na tvorbu pracovných miest

Trenčianske Teplice

Neveľké Trenčianske Teplice ležia v údolí potoka Teplička na úpätí Strážovských vrchov v nadmorskej výške 272 metrov. Poloha ohraničená zmiešanými lesmi vytvára pokojnú atmosféru. Centrum mesta, zostavené z rôznych stavebných štýlov, leží na prameňoch liečivej horúcej vody. Teplé pramene museli poznať už začiatkom nášho letopočtu Kvádi a Markomani.

O Trenčianskych Tepliciach ako o kúpeľoch sa prvý raz hovorí v 13. storočí. Mesto očarí mnohými zaujímavosťami – unikátnym lesoparkom, prezliekarňou v maurskom slohu, medzinárodným filmovým festivalom, pitným prameňom s termálnou vodou, kúpaliskom zasadeným priamo do skaly, najstarším hudobným festivalom komornej hudby v strednej Európe, vyhliadkou s bielym jeleňom, vonkajším bazénom priamo na námestí, neveľkým kinom s atypickými rozmermi. Trenčianske Teplice majú svoje neopakovateľné čaro. Kto ich nenavštívil, nedokáže si ho predstaviť.Liečivá termálna voda

Trenčianske Teplice ukrývajú jedinečný poklad – unikátnu liečivú termálnu vodu, blahodarne pôsobiacu najmä na pohybový aparát.

Bez akejkoľvek potreby úpravy – ohrievaním alebo ochladzovaním – sa vzácne prvky obsiahnuté v tejto liečivej vode využívajú na termálne kúpele pre hostí Kúpeľov Trenčianske Teplice.

Kúpele využívajú 6 prameňov tejto vzácnej liečivej vody na vnútornú balneoterapiu - pitné procedúry a vonkajšiu balneoterapiu v termálnych bazénoch: Sina, PI, PII, PIII, PK

Tipy na relax a výlety

Pre ďalšie zaujímave tipy na relax a výlety po okolí pozrite napríklad stránku: http://visit-teplice.com

Sina

S priemernou teplotou až 39°C je ideálna pre všetkých, ktorí obľubujú horúce kúpele. Kúpeľ je zrkadlisko, t.j. prameň ústi priamo do bazéna. Popoludní a cez víkend sa využíva spolu s historickou odpočivárňou Hammam.Grand

Celonerezový bazén Grand je navrhnutý ako viacúčelový, s tromi plaveckými dráhami a oddychovou zónou. Spĺňa tie najnáročnejšie požiadavky. V súčasnosti bazén spája kúpeľný dom Krym a budovu Rehabilitačný bazén.

Súčasťou hlavného bazénu je aj menší relaxačný bazénik, s pôdorysom kruhu. Po jeho obvode je vytvorená atrakcia „rýchla rieka“. Oba bazény možno využívať po celý rok.

Po obvode hlavného bazéna Vám relax znásobia rôzne vodné atrakcie ako vzduchové lôžka, vírivky, sedadlá s hydromasážnymi tryskami alebo široké a bodové chrliče vody. Všetky atrakcie sú nastavené na časový režim, ktorý sa v priebehu hodinového vstupu viac krát opakuje.

Počas teplých slnečných dní si môžete dopriať aj slnečný kúpeľ, okolo bazéna sú k dispozícii lehátka na opaľovanie. Široká ponuka masáží je vhodným doplnkom plávania a relaxu v bazéne Grand.Top